Как ІТ обеспечивает инклюзию, хранит историю и помогает медикам – 12 примеров

TimeMachine

Країна: країни ЄС
Статус: у розробці
Яку проблему вирішує: відтворює історичний вигляд та соціальний і культурний контекст європейських міст у минулі роки
Як: через використання Big Data, 4D-реконструкції, штучного інтелекту та AR/VR технологій

TimeMachine це приклад цікавого, але складного і напрочуд комплексного рішення у сфері збереження історії. Проєкт створюється за кошти Європейського союзу, який вже інвестував мільйон євро у один лише підготовчий етап, та з фінансовою підтримкою Федерального міністерства мистецтв, культури, громадських послуг та спорту Австрії.

Як вказується на сайті проєкту, його мета — відтворити європейське минуле за допомогою сучасних цифрових технологій та інфраструктур через колективну цифрову інформаційну систему, що відображає європейську економічну, соціальну, культурну та географічну еволюцію у різні часи. Кожна країна працює над добіркою даних за своїм регіоном, які згодом будуть об’єднані у єдину цілісну картинку. Загалом до роботи залучено майже 300 європейських інституцій

Першим етапом роботи є оцифрування даних, зокрема завдяки штучному інтелекту. Після цього буде створено розгалужену інфраструктуру, за допомогою якої можна буде отримати доступ до цих даних. Крім того, будуть створені інструменти, що дозволять користувачу інтерпретувати та візуалізувати ці дані. На останньому етапі усе це має стати доступним для будь-якого користувача.

За планом розробка має допомогти “повернутись у часі” аж до античних часів, завдяки інформаційній системі, що відображатиме європейську соціальну, культурну та географічну еволюцію. 

Ініціатори проєкту вважають, що сам по собі проєкт сприятиме розвитку наукових досліджень в галузі інформаційно-комунікаційних технологій, соціогуманітарних наук, а також матиме вплив на ключові сектори європейської економіки в частині ІТ-сектору та креативних галузей і туризму.

Добавить комментарий