Цена на газ: с 1 мая население переведут на годовые контракты. Как это работает? Разбор

Як і чому з’явилась ідея ввести річний контракт на постачання газу

Ідеологія запуску ринку газу полягала в тому, що постачальник буде пропонувати споживачу постійну ціну та попереджати його заздалегідь, коли ціна на газ буде змінена. Наприклад, кожного 25 числа кожного місяця.

Тоді споживач зможе порівнювати ціни і обирати кращий для себе варіант. Але виникли проблеми. Споживачі, як виявилось, взагалі не були готові до запуску ринку: не знали ані своїх прав, а ні своїх можливостей. Не знали як змінювати постачальника.

Фактично це зробило їх незахищеними від зловживань – як з боку постачальників газу, так і – так званих облгазів.

Так і склалося. Настав опалювальний сезон і деякі постачальники задерли ціну. Ми це виявили. За останні три місяці регулятор провів більше 300 перевірок, кінцевим результатом яких були штрафи та позбавлення ліцензій.

Але самих штрафів та перевірок недостатньо – більшість споживачів все одно залишаються мало проінформованими. 80% домогосподарств в Україні все ще не знають, що можуть змінювати постачальника газу.

Так і зародилася ідея створити і зробити обов’язковим річний контракт. Він дасть змогу споживачу прогнозувати свої витрати і захистить від зловживань.

Добавить комментарий