В Украине новые штрафы: 51000 грн – за пьяную езду, 40800 – за вождение без прав. Что еще?

Навіщо новий закон?  

У 2020 році на українських дорогах поліція зупинила 129 000 водіїв у стані сп’яніння, тобто, по 300 осіб на день, повідомив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко. У ДТП минулоріч загинуло 3 550 осіб. За словами Геращенка, новий закон допоможе зменшити смертність на дорогах на 10-15%. 

Також «2695 закриває «дірки» в законодавстві, за допомогою яких тисячі п’яниць уникли відповідальності», каже Геращенко. 

Наприклад, чинні до цього норми радянських часів, які передбачали звільнення від відповідальності у зв’язку із малозначністю чи передачу справи на розгляд трудового колективу. А ще закон збільшив строк розгляду таких справ у судді з трьох місяців до року. До цього справи через п’яне водіння часто закривали через невчасний розгляд, тому деколи їх навмисне затягували. 

3

Як тепер показувати документи та що буде, якщо їх забути?

Проєкт закону до першого читання пропонував зобов’язати водіїв передавати документи на керування машиною до рук правоохоронців. У часи ДАІ, отримати документи назад було не так просто, водію доводилось «домовлятися», тож пропозиція викликала спротив. 

Чинна редакція передбачає, що потрібно пред’явити документи «таким чином, щоб поліцейський міг прочитати і зафіксувати дані». Тобто, можна тримати їх в своїх руках і віддавати копу в руки права і техпаспорт необов’язково. 

При цьому обов’язковою стала норма, що з автомобіля не можна виходити без дозволу поліцейського, руки водій зобов’язаний тримати на видному місці. Виходити з машини на вимогу поліцейського водій може у разі необхідності, але не зобов’язаний.

Якщо людина сіла за кермо не маючи прав, штраф  3 400 грн (було 510 грн). За повторне порушення протягом року «світить» 40800 гривень з позбавленням прав на термін від 5 до 7 років та навіть вилученням авто.

З 510 грн до 20 400 грн зріс штраф для людей, які сіли за кермо після позбавлення такого права. У разі повторного порушення впродовж руку штраф буде вдвічі вищим, також буде ще одна заборона на 5-7 років з можливим оплатним вилученням авто. 

Якщо ж права просто забуті – штраф складе 425 грн. Але ця норма не буде використовуватися дуже часто, оскільки Рада дозволили використовувати електронні документи – зокрема, прирівнює цифрові водійські документи їх фізичних аналогів.

«Електронні посвідчення водія, техпаспорт, автоцивілка прирівняні до фізичних водійських документів», – повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Тож тепер усі ці документи можна пред’являти копу прямо зі смартфону в застосунку Дія.

Добавить комментарий